Kaméliové okénko 2021 na zámku v Rájci nad Svitavou

Kaméliové prodejní okénko zámeckého zahradnictví v Rájci nad Svitavou otevřeno. Přijďte si pro svou kamélii.

Rájec-Jestřebí, 1. 2. 2021

Každá maličká radost se počítá. Zahradníci ze zámku v Rájci nad Svitavou jsou Vám od 3. 2. 2021 každou středu, čtvrtek a pátek od 10 do 15 hodin k dispozici v „Kaméliovém prodejním okénku“. Poskytují prodej sortimentu vzácných kamélií ze zámeckých sbírek a rady jak na jejich pěstování. Druhy kamélií v prodeji najdete předem i na www.zamek-rajec.cz/cs/rajecke-kamelie. Zámecké skleníky a prohlídka kaméliové sbírky však zůstává veřejnosti UZAVŘENA v souladu s mimořádnými opatřeními proti pandemii COVID-19.

Sbírka kamélií na zámku v Rájci nad Svitavou byla založena v roce 1973, na základě historické tradice pěstování květin a tropických rostlin místními zahradníky, zaměstnanými rodinou Salm-Reifferscheidt. Původní sbírku tvořilo 85 keřů a postupně byla rozšířena na stovky odrůd, z nichž mnohé vypěstovali zámečtí zahradníci a nelze je vidět, či zakoupit v podobě semenáčků jinde v Česku.

Prodejní okénko zámeckých skleníků při Státním zámku Rájec nad Svitavou (Blanenská 2, 67902 Rájec-Jestřebí) je otevřeno od středy do pátku vždy od 10:00 do 15:00 po zazvonění. Přístup do zahrady je hlavní branou z ulice Blanenská.

Během nákupu přes kaméliové prodejní okénko je nutné dodržovat všechna opatření proti šíření COVID-19 – bezpečné rozestupy, používání respirátorů a roušek, desinfekce rukou a nevstupování do interiérů skleníku. V pokladně skleníku nelze platit platební kartou.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás.